خانه / اخبار روز / پرداخت اجاره عقب افتاده نیازمندان قزوینی؛ «به حساب حاج قاسم»

پرداخت اجاره عقب افتاده نیازمندان قزوینی؛ «به حساب حاج قاسم»

حجت‌الاسلام جواد زهرایی در جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان قزوین، که امروز ۲۷ آذر در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: کمیته گروه‌های جهادی با عنوان ساماندهی فعالیت‌های مردمی کار خود را آغاز کرده است، از همان ابتدا کار را به صورت تشکیلاتی شروع کردیم و همچنان در حال انجام است.

وی افزود: کمیته جهادی همه روزه تا پاسی از شب خدمات خود را ارائه می‌دهد و در ایام قرنطینه و محدودیت‌ها تعطیلی نداشتیم، در این مدت نیز ۲۲۰ گروه جهادی و مردمی از جمله مساجد، هیئت‌های مذهبی، امامان محله، خطبا، گروه‌های جهادی خاص، مؤسسات قرآنی، فعالین رسانه‌ای و هنری، دانشجویان، اساتید، پرستاران تحت عنوان قرارگاه جهادی شهید سلیمانی در محلات فعالیت می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: نماینده ولی فقیه کمک‌های خوبی به این کمیته داشت و هر هفته یک روز را به سرکشی از محلاتی که طرح در حال اجرا است اختصاص داده است، همچنین این قرارگاه با سپاه تعامل بسیار خوبی دارد و با نمایندگان مجلس به ویژه دکتر محمدبیگی، شهرداری، حوزه علمیه، صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و علوم پزشکی نیز ارتباط خوبی داریم و مورد حمایت قرار گرفتیم.

وی تصریح کرد: کمیته سلامت با همکاری سپاه در محلات فعالیت می‌کنند، چون طرح به صورت محله محور است نام آن را «سلام همسایه» گذاشتیم و اعضای طرح از طریق مساجد با بیماران کرونایی هر محله تماس می‌گیرند و افرادی که نیازمند حمایت هستند را شناسایی و مورد حمایت قرار می‌دهیم.

زهرایی خاطرنشان کرد: گام بعدی ما گروه شناسایی شهید حجت در مدرسه صدرا مستقر است و اقدامات غربالگری انجام می‌دهد و بیماران را شناسایی می‌کند، همچنین بعد از ورود کیت‌های آزمایشگاهی جدید یک مرکز غربالگری سیار در منطقه چوبیندر نیز مستقر شده است.

وی بیان کرد: پایگاه داده در محلات شکل گرفته است، کمیته مواسات طی دو هفته گذشته ۱۷۲۱ بسته معیشتی و بیش از ۲۰۵۰ بسته بهداشتی توزیع کرده است، همچنین به مناسبت شب یلدا فردا جمعه ۲۸ آذر طرح یلدای زینبی اجرا می‌شود که طی آن به خانواده‌های نیازمندان شناسایی شده اقلام یلدایی هدیه می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: با ایجاد پویش «به حساب حاج قاسم» خیرین بیش از ۱۵۰ میلیون تومان کمک کردند که بتوانیم اجاره عقب افتاده و هزینه‌های آب، برق و گاز نیازمندان را پرداخت کنیم.

وی تأکید کرد: همچنین در این کمیته برخی از معلمان برای تدریس کمکی به محلات حاشیه شهر می‌روند و با تبلت و گوشی خود به دانش آموزان آموزش می‌دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید