خانه / دسته‌بندی نشده / پزشک ایرانی نائب رئیس فدراسیون جهانی طب سوزنی شد

پزشک ایرانی نائب رئیس فدراسیون جهانی طب سوزنی شدبه گزارش روز شنبه ایرنا در نشست هیات رئیسه فدراسیون جهانی طب سوزنی دکتر کاظمی به عنوان جوانترین عضو هیات رئیسه قبلی، از طرف اعضا برای جایگاه نائب رئیسی انتخاب شد.
او در انتخاب مجمع عمومی که با حضور مقامات، اساتید و متخصصان طب سوزنی بیش از 60 کشور دنیا برگزار شد توانست آرای لازم را کسب نموده و بعنوان یکی از نواب رئیس فدراسیون جهانی طب سوزنی انتخاب شود.
نهمین مجمع عمومی فدراسیون جهانی طب سوزنی با حضور اساتید و متخصصان طب سوزنی از حدود 60 کشور دنیا از جمله مدیرکل دفتر طب سنتی و تلفیقی سازمان جهانی بهداشت از روز گذشته در پکن شروع شد.
دکتر ‘جانگ جی’ مدیرکل دفتر طب سنتی سازمان جهانی بهداشت در مراسم افتتاحیه سی امین کنگره جهانی طب سوزنی و نهمین مجمع عمومی این فدراسیون اظهار امیدواری کرد طب سنتی و طب های سنتی و مکمل در همه کشورها بیش از پیش توسعه علمی پیدا کرده و در کنار طب رایج به بیماران ارائه شود.
وی ایجاد طب تلفیقی جهت ارتقاء خدمات درمانی و سلامت مردم را سیاست سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد.
فدراسیون جهانی طب سوزنی 30 سال پیش در نتیجه همکاری با سازمان جهانی بهداشت تاسیس شد و در حال حاضر 215 مرکز دانشگاهی و آموزشی طب سوزنی از بیش از 60 کشور دنیا عضو آن هستند.
دکتر امیر هومن کاظمی که استاد دانشگاه طب سنتی پکن است چندی پیش نیز بعنوان یکی از معاونین دبیرکل انجمن تخصصی تکنیک های کم تهاجمی طب سوزنی کشور چین انتخاب شده بود.
**آساق**1904**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید