خانه / اخبار روز / کاهش آمار به معنای افول قطعی بیماری نیست

کاهش آمار به معنای افول قطعی بیماری نیست

به گزارش ایسنا، دکتر زالی در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر تهران تقریبا حدود ۲۰۰ مورد جدید در بخشهای عادی و ۸۵ مورد جدید نیز در بخشهای ویژه بستری شدند و  ۲۵۲ بیمار نیز از بخشهای درمانی ترخیص شدند.

وی افزود: در مجموع آمار کل بستری شده عادی و ویژه ما در مقایسه با ۲۴ ساعت قبل حدود منفی ۱,۷ درصد کاهش داشته است. در بخش مراجعان نیز شاهد کاهش آمار بوده ایم و حدود دو درصد نیز در مجموع تختهای بیمارستانی در ۲۴ ساعت گذشته کاهش اقامت بستری را شاهد بوده ایم.

زالی خاطرنشان کرد: گرچه نسبت به روزهای گذشته شاهد کاهش آمار با شیب نستبا ملایم تری هستیم  اما این شرایط را باید شکننده تلقی کنیم. زیرا به دلیل ذات فریب کارانه این ویروس، نوپدید بودن و ماهیت خاص تموج و شناور بودن آن در کلانشهرهایی نظیر تهران باید  همچنان مراقبت کرده و احتیاطات لازم را به کار بندیم چون ممکن است به سرعت شرایط تغییر کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران این را هم گفت: با توجه به این که تعدادی از افراد ممکن است علایم بالینی نداشته باشند و به عنوان حامل در سطح شهر تردد کنند می توانند به سرعت بیماری را منتشر کنند. بنابراین کمافی سابق باید تهران را یک شهر آلوده تلقی کنیم. به ویژه سطوحی که در تماس مشترک بین شهروندان است باید به عنوان سطح آلوده تلقی شود تا خلاف آن ثابت شود.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و به گفته زالی، به دلیل این که استان تهران و شهر تهران از جمله شهرهای پرمخاطره است تصمیم گیری در مورد مشاغل پرخطر از یک ملاحظات خاص شهر تهران برخوردار خواهد بود.

زالی با اشاره  به تجمع و  حضور برخی افراد در کنار بوستان‌ها و پارک‌ها هشدار داد : این بیماری مطلقا از جامعه رخت نبسته است و نباید فریب کاهش آمار را خورد. اگر امروز با یک فراز و فرود آماری روبرو هستیم این شرایط کاملا شکننده، ناپایدار و بی ثبات تلقی می شود و به معنای عادی سازی شرایط  و رسیدن بیماری به افول قطعی نیست.

وی تاکید کرد: اگر بتوانیم شرایطی را ایحاد کنیم که به مدت دو هفته میزان مراجعان بیمارستانی و مجموعه شرایط بیمارستانی روبه تنزل باشد آن وقت می توانیم از ثبات بیشتر صحبت کنیم و این شرایط باید حداقل دو هفته به طول بینجامد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران  در خاتمه سخنان خود از شهروندان تهرانی خواست همچنان ملاحظات بهداشتی را رعایت کرده و  به ویژه از حضور غیرضروری  در سطح شهر اجتناب کنند.
 
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید