خانه / دسته‌بندی نشده / کتاب مناظر شهری تاریخی ایران توسط دانشگاه ادینبرو اسکاتلند چاپ شد

کتاب مناظر شهری تاریخی ایران توسط دانشگاه ادینبرو اسکاتلند چاپ شدبه گزارش ایرنا، این کتاب با عنوان ‘ Persian Historic Urban Landscapes : Interpreting and Managing Maibud over 6000 years ‘ نوشته دکتر عیسی اسفنجاری عضو هیأت علمی دانشکده مرمت دانشگاه هنر اصفهان توسط انتشارات دانشگاه ادینبرو اسکاتلند منتشر شد.
روابط عمومی دانشگاه هنر اصفهان روز پنجشنبه اعلام کرد: این کتاب نتیجه 15 سال پژوهش و تحقیق مؤلف در زمینه شهرهای تاریخی ایران است.
پایگاه اینترنتی انتشارات دانشگاه آکسفورد نیز با انتشار این خبر، عنوان کرده است: کتاب مناظر شهری تاریخی ایران در سه بخش اصلی چارچوب مفهومی، مطالعه موردی شهر میبد (Maibud) و توضیح اهمیت این موضوع تنظیم و تدوین شده است.
بر اساس این گزارش، این کتاب دیدگاه جدیدی درباره یکی از قدیمی ترین و کمتر شناخته شده ترین شهرها و زندگی های باستانی در ایران به وجود می آورد که تحلیل بسیار برجسته و قانع کننده درباره آن در کتاب مذکور آمده است.
در این گزارش تاکید شده است که ویژگی های مطالعات موردی با شواهد جدید در این کتاب، بررسی دوباره ما درباره شهرسازی نه تنها در ایران بلکه در جهان گسترده اسلام را ضروری می کند.
دانشگاه ادینبرو (University of Edinburgh) دانشگاهی پرسابقه در اسکاتلند است که در سال ۱۵۸۳ تأسیس شد.
این دانشگاه با حدود 35 هزار دانشجو، سومین دانشگاه محبوب انگلستان با توجه به تعداد متقاضی به شمار می آید.
ت/3011 / 2093 ** خبرنگار: آسیه معینی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید