خانه / دسته‌بندی نشده / کشف بیش از 60 قطعه پرنده تاکسیدرمی از شکارچی متخلف آملی

کشف بیش از 60 قطعه پرنده تاکسیدرمی از شکارچی متخلف آملیبهمن صادق نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این شکارچی متخلف با شکار پرندگان مهاجر ، لاشه آنها را تاکسیدرمی کرده و هر قطعه را به قیمت 20 تا 500 هزار تومان به فروش می رساند.
وی توضیح داد که لاشه پرندگان با پیگیری های یک هفته ای ماموران حفاظت محیط زیست و هماهنگی مقام قضایی و پاسگاه انتظامی بخش امامزاده عبدالله شهرستان آمل ، از فروشگاه این شکارچی متخلف کشف و ضبط شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل لاشه های تاکسیدرمی کشف شده را از گونه های مختلف پرندگان مهاجر شامل کاکایی ، چلچه دریایی ، شانه به سر ، سار ، سبزقبا و انواع مرغابی معرفی کرد و گفت که از این شکارچی یک قبضه اسلحه شکاری و چندین فشنگ هم کشف و ضبط شده است .
وی افزود که شکارچی متخلف با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شده است .
شکار و تاکسیدرمی گونه های مختلف حیات وحش در سال های اخیر به علت تقاضای زیاد در جامعه به یک شغل کاذب و سرگرمی برای عده ای سودجو در مازندران تبدیل شده است .
تاکسیدرمی یا آکنده سازی ، فن نگهداری درازمدت پیکر جانوران برای نمایش است.
در تاکسیدرمی بدن جانوران را تهی می کنند و با پرکردن بدن آنها با مواد مختلف آنها را به نمایش می گذارند که برخی موارد در موزه های تاریخ طبیعی این امر صورت می گیرد.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید