خانه / دسته‌بندی نشده / کشف 17 قطعه کوکر از صیاد متخلف در گنبدکاووس

کشف 17 قطعه کوکر از صیاد متخلف در گنبدکاووسسرهنگ محمدرضا سراوانی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران پاسگاه مرزی روستای دوز اولوم، روز گذشته حین گشت مشترک با ماموران حفاظت محیط زیست به فردی که پیاده در حال تردد در فاصله حدود سه کیلومتری پاسگاه به سمت گنبد بود مشکوک شده و وی را مورد بازرسی قرار می دهند.
وی افزود: در این بازرسی از کیسه این صیاد متخلف، 17 قطعه پرنده از نوع کوکر (باقرقره) کشف و وی به پاسگاه هدایت می شود.
سراوانی ادامه داد: با تشکیل پرونده برای این صیاد متخلف، وی به مراجع قضایی معرفی و پرندگان نیز به ماموران حفاظت محیط زیست تحویل داده شدند.
به گزارش ایرنا، کوکر یا باقرقره پرنده‌ای است دانه ‌خوار که در نگاه اول به کبک و بلدرچین شبیه است و در پرواز نیز به کبوتر می ‌ماند اما از نظر پرنده شناسی دارای خانواده‌ای مستقل با نام کوکریان (Pteroclididae) است.
این گونه ها پروازی سریع داشته و اغلب به صورت گروه های بزرگ زندگی می کنند.
پیش از این نیز در آذرماه امسال، مجموعا 92 قطعه پرنده زنده باقرقره از صیادان متخلف در چهار مرحله توسط ماموران هنگ مرزی اترک کشف شده بود که با احتساب 17 قطعه پرنده زنده کشف شده در روز گذشته ، این آمار به 109 قطعه بالغ می شود.
گنبدکاووس با سه تالاب بین المللی که محل فرود پرندگان مهاجر است و نیز 350 هزار هکتار مرتع درشرق گلستان واقع و مقر هنگ مرزی اترک استان گلستان نیز در این شهرستان مستقر است.
1860 انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید