خانه / دسته‌بندی نشده / 10 پروژه مشترک علمی بین ایران و هند اجرا می شود

10 پروژه مشترک علمی بین ایران و هند اجرا می شودمحمد رضا خلیلی، چهارشنبه در حاشیه نشست هیاتی از دانشگاه مانیپال گلوبال هند با مسئولان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس در شیراز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در 2 سال گذشته تفاهم نامه های خوبی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و هند منعقد شده و یا در حال انجام است.
رایزن علمی ایران در شبه قاره هند بیان کرد: این هم افزایی اغلب در زمینه انجام کارگاه های کارآموزی علمی و همچنین پروژه های مشترک است.
وی ادامه داد: این 10 پروژه نیز در زمینه های مختلف علمی و آموزشی و همچنین برگزاری کارگاه های هم اندیشی علمی است.
خلیلی بیان کرد: بین موسسه های برتر هند شامل انستیتوهای تکنولوژی و فناوری این کشور که در دنیا از رتبه های بالای علمی برخوردارند با دانشگاه های صنعتی ایران رابطه سازنده برقرار شده و هم اینک کارهای مشترک علمی، پژوهشی و آموزشی خوبی در حال انجام است.
خلیلی، نتیجه این اقدامات را کیفی سازی علمی ارتباط ایران و هند توصیف کرد و گفت: ایران در زمینه های نانو فناوری، بیو تکنولوژی و هسته ای از پشتوانه علمی قوی برخوردار است و کشور هند نیز در زمینه های دیگری نظیر فناوری و اقتصادی کردن علم، تجارب ارزشمندی دارد که بی شک این هم افزایی بهره مندی بیشتر علمی برای 2 کشور به همراه دارد.
رایزن علمی ایران در شبه قاره هند و سرپرست دانشجویان ایرانی در این کشور، در مورد سفر هیاتی از دانشگاه مانیپال گلوبال هند به استان فارس بیان داشت: این هیات از بخش سرمایه گذاری خدمات آموزشی دانشگاه بین المللی مانیپال گلوبال هند برای بازدید از این استان به فارس سفر کرده اند.
خلیلی ادامه داد: دانشگاه بین المللی مانیپال گلوبال هند، الگوهای جدید و موفقی در زمینه تبدیل خدمات آموزشی به ثروت و درآمد و همچنین کیفیت آموزشی بالاتر تدوین و اجرا کرده و از علم برای بهره وری و تولید ثروت استفاده کرده است.
رایزن علمی ایران در شبه قاره هند، بیان کرد: ایران هنوز نتوانسته موفقیت های چشمگیری در زمینه صادر کردن علم به خارج از کشور به دست آورد.
خلیلی افزود: به دلیل آشنایی دانشگاه های کشور و به ویژه استان فارس با دستاوردهای این موسسه، این نشست ترتیب داده شد تا بتوانیم قدرت علمی و تحقیقاتی و همچنین خدمات آموزشی و علمی خود را در سطح بین المللی تقویت و این خدمات را به کشورهای منطقه صادر کنیم.
او گفت: هدف اصلی ما صادر کردن علم و در نهایت تولید ثروت برای رفاه هرچه بیشتر ایرانیان است.
در نشست مشترک هیاتی از بخش سرمایه گذاری دانشگاه بین المللی مانیپال گلوبال هند و مسئولان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فارس، ظرفیت های علمی، راه های هم افزایی، استفاده از دستاوردها و ایجاد فرصت های مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دانشگاه بین المللی مانیپال گلوبال هند، بیش از 50 هزار دانشجو دارد که 40 درصد دانشجویان این دانشگاه از 89 کشور جهان هستند و مدرک تحصیلی این مرکز علمی در بیش از 80 کشور دنیا معتبر است. این دانشگاه در زمینه آموزش مجازی موفقیت های چشمگیری نیز کسب کرده است.
9873 /6118
مصاحبه:محمدامین افشارپور ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید