خانه / دسته‌بندی نشده / 2 خبر از حفاظت محیط زیست بیجار

2 خبر از حفاظت محیط زیست بیجاربه گزارش ایرنا، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیجار اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت این اداره 2 شکارچی متخلف را در منطقه شکار ممنوع چنگ الماس دستگیر کردند.
صادق شهنواز گفت: محیط بانان این واحد در جریان گشت و کنترل در این منطقه شکار ممنوع، پس از تعقیب و گریزی طولانی موفق به دستگیری این 2 نفر شدند.
وی اضافه کرد: از این متخلفان علاوه بر لاشه 2 خرگوش، 2 قبضه اسلحه شکاری و تعدادی فشنگ نیز کشف و ضبط شد و پرونده این افراد جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شده است.

بذر پاشی دامنه کوه نسار بیجار
سرپرست اداره محیط زیست بیجار همچنین از بذر پاشی دامنه کوه نسار خبر داد و گفت: انجمن های زیست محیطی لانه های نسار و پاکبانان بیجار، دامنه کوه نسار این شهر را بذر پاشی کردند.
صادق شهنواز افزود: قسمت هایی از دامنه کوه نسار و حاشیه چشمه نسار بیجار توسط انجمن های زیست محیطی لاله های نسار و پاکبانان بیجار بذر پاشی شد.
پاکسازی عرصه های طبیعی و حاشیه منابع آبی، نهال کاری و بذرپاشی، تهیه علوفه مورد نیاز حیات وحش در فصل زمستان و اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی در شهرستان بیجار، نمونه ای چند از فعالیت ها و اقدامات انجمن ها زیست محیطی این شهرستان است.
یجار در 142 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
خبرنگار: عبدالله رحمانی**انتشار: مجید سلیمانی
3020/9102انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید