خانه / دسته‌بندی نشده / 28 پژوهشگر برتر استان اصفهان تجلیل می شوند

28 پژوهشگر برتر استان اصفهان تجلیل می شوند21 تا 27 آذر بعنوان ‘هفته پژوهش و فناوری’نامگذاری شده است.
به گزارش ایرنا، مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اصفهان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این پژوهشگران در بخش های کشاورزی و دامپزشکی، علوم پایه، علوم انسانی، علوم پزشکی، فنی و مهندسی، هنر و معماری، دستگاه های اجرایی، فن بازار، دانش آموزی و دانشجویی، انتخاب و تجلیل خواهند شد.
علی اصغر ذاکری هرندی با اشاره به اینکه سیزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان اصفهان از 18 تا 20 آذر سالجاری در محل نمایشگاه های بین المللی استان برگزار می شود، افزود: پژوهشگران برتر استان در مراسم پایانی این نمایشگاه، معرفی می شوند.
مشاور استاندار اصفهان با بیان اینکه سال گذشته حدود 50 پژوهشگر برتر در استان اصفهان معرفی شدند، اظهار کرد: امسال تلاش کردیم تا بصورت تخصصی، سرآمدترین پژوهشگران برتر را انتخاب کنیم به همین دلیل تعداد آنها را کاهش دادیم.
ذاکری هرندی با اشاره به فعالیت پنج کمیته در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان گفت: امسال برای نخستین بار، مسئولیت کمیته آموزش، ایده های برتر و فن بازار را به شرکت شهرک های صنعتی اصفهان واگذار کردیم تا فرصتی برای معرفی پژوهشگران برتر در این عرصه نیز فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال پژوهش و فناوری در 2 سالن نمایشگاهی نقش جهان و نصف جهان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان برپا می شود، افزود: امسال در غرفه استانداری میز مذاکره برای گفت و گو بین صاحبان ایده و سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.
مدیر اجرایی نمایشگاه پژوهش و فناوری استان اصفهان نیز در این نشست گفت: این نمایشگاه تخصصی در فضای مفید یکهزار و 750 مترمربع با مشارکت 35 مجموعه دولتی و خصوصی و واحدهای پژوهشی برپا می شود.
علی میرجمالی افزود: 6 مشارکت کننده این نمایشگاه از دانشگاه های بزرگ استان هستند و بزرگترین غرفه متعلق به آموزش و پرورش است.
وی سهم مشارکت کننده بخش خصوصی را 28 درصد و بخش صنعتی را 8 درصد اعلام و تصریح کرد: مشارکت بخش خصوصی در این نمایشگاه نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش یافته است.
شهرام شاکریان مسئول دبیرخانه ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان اصفهان نیز در این نشست گفت: در کنار نمایشگاه، کارگاه های آموزشی مانند تجاری سازی فناوری، آشنایی با مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان، مهندسی خلاقیت و ایده پردازی، مدیریت شهری و گردشگری خلاق، ارتباط موثر صنعت و دانشگاه و مرکز تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی برگزار می شود.
نمایشگاه پژوهش و فناوری استان اصفهان با هدف شناسایی و معرفی توانمندی های پژوهش و فناوری و پژوهشگران برتر دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و سازمان های اجرایی،تجاری سازی یافته های پژوهش و فناوری(فن بازار)، همکاری بین پژوهشگران، برقراری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی و نهادینه کردن پژوهش در سطح جامعه از 18 تا 20 آذر امسال به مدت سه روز برگزار می شود.

*** جذب 10 میلیارد ریال اعتبار پژوهشی توسط 26 دستگاه اجرایی استان
مدیرکل برنامه ریزی،نوسازی و تحول اداری استانداری اصفهان همچنین در باره چگونگی هزینه کرد اعتبارات پژوهشی دستگاه های اجرایی گفت: سال گذشته از میان حدود 80 دستگاه اجرایی استان فقط 26 دستگاه موفق به عقد قرارداد پژوهشی و دریافت اعتبارات مختص به آن شدند.
ذاکری هرندی، مجموع ارزش این قراردادها را 10 میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: قرارداد پژوهشی این دستگاه ها با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منعقد شده و موضوع های آن در باره امور بانوان، اقتصادی، راهبردی، استانداری و امور اجتماعی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، دستگاه های اجرایی و دولتی باید هر سال یک تا سه درصد از اعتبارات هزینه ای خود را صرف امور پژوهشی کنند.
وی توضیح داد: دستگاه های اجرایی که موفق به هزینه کردن این اعتبار پژوهشی نشدند، خودشان باید پاسخگو باشند.
25 آذرماه از سوی شورای فرهنگ عمومی به ‘روز پژوهش’ نامگذاری شده است.
ت/3011 /6027 خبرنگار: آسیه معینی* انتشار: شکراللهیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید