خانه / دسته‌بندی نشده / 28 پژوهشگر برتر چهارمحال و بختیاری تجلیل می شود

28 پژوهشگر برتر چهارمحال و بختیاری تجلیل می شودبه گزارش ایرنا، مهران عربی روز چهارشنبه در نشست خبری دبیران کمیته های هفتگانه ستاد هفته پزوهش و فنآوری چهارمحال و بختیاری با اصحاب رسانه تاکید کرد: از این تعداد 5 پژوهشگر از وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و دانشگاه آزاد اسلامی، دو پژوهشگر از دانشگاه علوم پزشکی، یک پژوهشگر از مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی منابع طبیعی و آبخیزداری، یک پژوهشگر از دستگاه های اجرایی، 4 پژوهشگر برتر از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد، 3 پژوهشگر از دانشجویان، 5 پژوهشگر از دانش آموزان، 3 پژوهشگر از معلمان و 4 پژوهشگر از ایده های برتر سبزکوه بخش ویژه دانش آموزی است.
وی افزود: همزمان با هفته پژوهش و فنآوری چهارمحال و بختیاری 44 کارگاه آموزشی و سخنرانی تخصصی در این استان برگزار می شود.
عربی تصریح کرد: کمبود اعتبارات پژوهشی از مهمترین مشکلات دانشگاه ها و مراکز علمی کشور و چهارمحال و بختیاری محسوب می شود.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری چهارمحال و بختیاری و دبیر کمیته اجرایی ستاد هفته پژوهش و فنآوری استان نیز گفت: برپایی نمایشگاه ها و همایش ها، انجام تورهای علمی آموزشی و فنآوری و برگزاری نشست های تخصصی لازمه اصلی در دستیابی به پژوهش و توسعه همه جانبه است.
ولی الله لطفی پور اظهار کرد: یک گروه کارشناسی سه نفره تمامی برنامه های هفته پژوهش و فنآوری چهارمحال و بختیاری را به طور کامل بررسی و ارزیابی می کند.
وی یادآور شد: کمیته اجرایی ستاد هفته پژوهش و فنآوری چهارمحال و بختیاری مستندسازی برنامه های این هفته در استان را بر عهده دارد.
رئیس پارک علم و فنآوری چهارمحال و بختیاری و دبیر کمیته نمایشگاه و فن بازار ستاد هفته پژوهش و فنآوری استان نیز گفت: امسال نمایشگاه این استان در 44 غرفه برپا خواهد شد.
اسماعیل پیرعلی تاکید کرد: از این تعداد 22 غرفه به شرکت های فنآور و 22 غرفه به دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری اختصاص می یابد.
وی افزود: امسال در هفته پژوهش و فنآوری چهارمحال و بختیاری از 8 محصول فنآور کشاورزی و آی. تی. و دستگاه نمونه بردار غلات رونمایی و مرکز نوآوری بروجن بهره برداری می شود.
پیرعلی تصریح کرد: هم اینک 120 شرکت فنآور و دانش بنیان و مرکز رشد با گردش مالی سالانه 730 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم 646 نفر در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.
وی یادآور شد: پارک علم و فنآوری چهارمحال و بختیاری از سال 1392 تاکنون 20 میلیارد ریال به این واحدها تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده است.
معاون پژوهشی، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری و نماینده کمیته جشنواره دانش آموزی ستاد هفته پژوهش و فنآوری استان نیز گفت: امسال پنج دانش آموز و سه معلم به عنوان پژوهشگر برتر در این استان معرفی می شوند.
شهباز اسماعیلی اظهار کرد: اقدام پژوهی، درس پژوهی، شرکت در جشنواره های خوارزمی، جابرابن حیان، هنرهای تجسمی، تولید محتوای الکترونیکی، علمی آموزشی فیلم فجر و ایده های برتر سبزکوه، پرسش مهر رئیس جمهوری، حمایت مالی از پایان نامه ها، انتخاب پژوهشگر برتر و افزودن درس تفکر و پژوهش از مهمترین برنامه های اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری و کمیته جشنواره دانش آموزی ستاد هفته پژوهش و فنآوری استان در سال جاری به شمار می رود.
مدیرکل روابط عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری و دبیر کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد هفته پژوهش و فنآوری استان نیز گفت: بیش از 100 خبرنگار از صدا و سیما، خبرگزاری ها، روزنامه های سراسری و نشریات محلی و سایر رسانه های گروهی اطلاع رسانی برنامه های امسال پژوهش و فنآوری این استان را بر عهده دارند.
احسان فروزنده تاکید کرد: زیرساخت های لازم برای اطلاع رسانی سریع و شفاف برنامه های هفته پژوهش و فنآوری چهارمحال و بختیاری بله طور کامل فراهم و تامین شده است.
نماینده کمیته ایده های برتر سبزکوه ستاد هفته پژوهش و فنآوری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: توانمند سازی نخبگان، پژوهشگران و فعالان حوزه پژوهش و فنآوری از مهمترین برنامه های بنیاد نخبگان استان در این هفته محسوب می شود.
ویشتاسب سلیمانیان تصریح کرد: هدفمند کردن برنامه ریزی های توسعه ای چهارمحال و بختیاری براساس توجه به اولویت های پژوهشی در دستور کار مسئولان بنیاد نخبگان و کمیته ایده های برتر سبزکوه ستاد هفته پژوهش و فنآوری استان قرار دارد.
چهارم تا دهم آذر 1396 به عنوان هفته پژوهش و فنآوری و 25 آذر به نام روز پژوهش و فنآوری نامگذاری شده است.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی** انتشار دهنده: محمود رئیسی
7362/2097انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید