خانه / دسته‌بندی نشده / 70درصد مصرف اینترنت گلستانی ها برای حضور در شبکه های اجتماعی است

70درصد مصرف اینترنت گلستانی ها برای حضور در شبکه های اجتماعی استبه گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، غلامعلی شهمرادی در نشست شورای اداری شهرستان بندرگز اظهارکرد: متاسفانه فرهنگ استفاده صحیح از اینترنت در بین کاربران وجود ندارد و بخش اعظمی از وقت و هزینه آنها به وب گردی های بی حاصل اختصاص می یابد.
وی گفت: شرکت مخابرات از نظر ایجاد بستر مناسب در جهت ارائه سرعت و کیفیت بالا تلاش کرده و لازم بوده که دستگاه های متولی امور فرهنگی نیز در این امر همکاری کنند.
شهمرادی همچنین دلیل پوشش نامناسب در حوزه اینترنت و موبایل را ناشی از استقرار نداشتن دکل های ارسال امواج دانست و گفت: شایعات مربوط به زیانبار بودن امواج ازموانع اصلی توسعه این بخش است.

* پروژه های جدید مخابرات گلستان
شهمرادی همچنین گفت: مخابرات استان برای ارائه سرویس های جدید تمهیداتی اندیشیده است از جمله توسعه شبکه فیبر نوری و تولید محتوای مناسب است.
وی توسعه شبکه دولت را از دیگر طرح ها بیان کرد و افزود: با اجرای این پروژه کلیه ارگان ها و دستگاه هایی که از بودجه دولت استفاده می کنند باید در پوشش یک شبکه واحد قرارگیرند و امنیت آن مستلزم این بوده که برروی یک شبکه اختصاصی قرار گیرد و از اینترنت استفاده نشود.
*گلستانی ها 2 میلیون و 500هزار سیم کارت فعال دارند
وی اضافه کرد که یک میلیون و 300 هزار سیم کارت همراه اول در سطح استان وجود دارد که با احتساب سایر اپراتورها 2 میلیون و 500هزار سیم کارت در گلستان فعال است.
به گفته وی؛ در حوزه اینترنت نیز مجموع سرویس های پهنای باند بالا ( از یک mb به بالا) دارای 150 هزار مشترک است، همچنین 600 هزار تلفن ثابت دراستان فعال بوده و همه روستاها نیز ارتباط تلفنی دارند.
مدیرعامل مخابرات گلستان یادآور شد که طبق برنامه ریزی ها تمام روستاهای استان طی دوسال آینده زیرپوشش کامل اینترنت قرار خواهند گرفت.
شهمرادی همچنین با اشاره به زیر ساخت های فراهم شده در بندرگز، این شهرستان را در حوزه تلفن و اینترنت دارای رتبه های اول تا سوم استان گلستان بیان کرد.

*190 میلیارد ریال مطالبات مخابرات گلستان
وی بحث وصول مطالبات مخابرات را یکی از معضلات این سازمان عنوان کرد و افزود: این شرکت بیش از 150 میلیارد ریال از مردم و حدود 40 میلیارد ریال نیز از سازمان های دولتی طلبکار بوده که این امر مانع از سرمایه گذاری و اجرای پروژه های جدید است.
ش/1648
ارسال : محمد اسماعیل شربتی ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید