خانه / دسته‌بندی نشده / 800 نخبه ایرانی به کشور بازگشتند

800 نخبه ایرانی به کشور بازگشتندبه گزارش ایرنا محمدصالح ترکستانی سه شنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان شمالی اظهار کرد: از مجموع این تعداد نخبه که به ایران بازگشتند 265 نفر در 100 دانشگاه مطرح جهان مشغول به تحصیل بودند.
وی تاکید کرد: بنیاد نخبگان تلاش دارد تا استعدادهایی را که از کشور خارج شده اند، بازگرداند و برای این بازگشت عزم جدی دارد.
وی افزود: چهار نفر از استعدادهایی که به میهن بازگشته و در دانشگاه تبریز حضور یافتند، توانستند انقلاب علمی و فکری ایجاد کنند.
ترکستانی با بیان اینکه برای بازگشت نخبگان به کشور هیچ محدودیتی وجود ندارد اظهار کرد: از ایرانی های نخبه خارج از کشور دعوت می کنیم به وطن بازگردند و در کشور خود به مردم خدمت رسانی کنند.
وی درباره استخدام نخبگان نیز گفت: ردیف استخدامی بنیاد ملی نخبگان همانند ردیف استخدامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه علوم پزشکی است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان استعدادیابی را از رسالت های این بنیاد عنوان کرد و افزود: یکی از اولویت ها پیگیری و اجرای طرح شهاب است و در این طرح استعداد دانش آموزان و حتی در دورترین نقاط پایش و شناسایی می شود.
ترکستانی با بیان اینکه نخبگان باید هدایت گر فکری دستگاه های اجرایی باشند گفت: مسئولان نیز باید بیش از پیش از ظرفیت نخبگان استفاده کنند.
وی اظهار کرد: بنیاد ملی نخبگان تلاش دارد تا با همگامی و هم افزایی سایر دستگاه های اجرایی یاری رسان فکری عرصه های مختلف جامعه باشد.
وی گفت: هم کلام نبودن مسئولان با استعدادهای درخشان سبب شده تا نخبگان از جامعه طرد شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان افزود: بنیاد ملی نخبگان در سطح کشور 280 نفر نیرو دارد که رویکرد ما به کارگیری افراد بومی است.
در این آیین از زحمات محمدباقر مقدسی تقدیر و مهدی قاسمی فرد به‌عنوان رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی معرفی شد.
7185 / 3007/1772 *خبرنگار: کبری علی آبادی **انتشاردهنده: مجید ملازادهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید