خانه / دسته‌بندی نشده / 892 اثر در جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی البرز به ثبت رسید

892 اثر در جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی البرز به ثبت رسیدبه گزارش ایرنا ، حسین رحمانیان روز دوشنبه در نشست شورای داوری و رابطان اجرایی هشتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی البرز افزود:آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج با ارائه 279 طرح بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را جلب توجه معلمان و مربیان به پیچیدگی های دنیای امروز و استفاده از تکنولوژی ها و فناوری نوین در فرآیند آموزش و پرورش ذکر کرد.
وی با بیان اینکه در هزاره سوم و عصر انفجار اطلاعات، ما چاره ای جز اینکه به استقبال تغییرات در روش های آموزش برویم ،اظهار کرد: کشور ما نیز نسبت به ده سال گذشته در تمام زمینه های ارتباطات و اطلاع رسانی متحول شده است.
وی تصریح کرد: در زمینه ی تعلیم و تربیت هم باید خودمان به پیشواز این فناوری ها و تحولات برویم و گرنه روزی مجبور به این تازه سازی ها خواهیم شد زیرا فرصت ها از دست داده ایم.
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه تولیدات محتوای الکترونیکی باید جذاب و غنی باشد ، خاطر نشان کرد: در دوره ای که معروف به جنگ نرم است و به فرموده رهبر معظم انقلاب پیچیده تر از میدان جنگ واقعی و روبرویی با دشمن شناخته شده است لذا تولیدات حوزه تعلیم و تربیت در این قالب آموزشی باید با کیفیت و جذاب باشد.
رحمانیان گفت :شناخت دوست و دشمن انقلاب در جامعه نیاز به بصیرت دارد به همین دلیل اگر به لحاظ کیفیت اثر گذاری از ظرفیت های خودمان استفاده نکنیم جوانان و نوجوانان ما تحت تاثیر تولیدات و سیاست های غرب آسیب می بینند.
وی اضافه کرد: جشنواره تولید محتوای الکترونیکی همزمان با آغاز هر سال تحصیلی در مدارس آغاز و در اسفند ماه همان سال نتایج آن داوری می شود .
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: امسال بخش استثنایی به این جشنواره مهم اضافه شد که خوشبختانه استقبال خوبی از آن شد.
رحمانیان با اشاره به دو جنبه ی اصلی داوری ها در زمینه فنی و محتوایی این جشنواره ،تصریح کرد : وحدت رویه در بحث داوری ها و تفاهم ، اجماع شورای داوری ها و تفاهم و اجماع شورای داوران منطقه و استانی بر نحو ی داوری آثار از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بر نقش غیر قابل انکار و ظرفیت بالای دانشگاه فرهنگیان در جشنواره محتوای الکترونیکی پرداخت و گفت : دانشگاه فرهنگیان به عنوان پشتوانه علمی پژوهشی آموزش و پرورش کشور در موفقیت ما در رسیدن به اهداف نهایی این جشنواره ملی نقش ویژه ای دارد.
استان البرز بیش از 24 هرار معلم دارد.
2819/ 6155 خبرنگار: مهین مالمیر ** انتشار دهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید