خانه / دسته‌بندی نشده / 90 درصد زباله های تهران به روش سنتی دفن می شود

90 درصد زباله های تهران به روش سنتی دفن می شودبه گزارش ایرنا، علیرضا عباسی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آب حاصله از دفن غیر اصولی زباله های شهر تهران دریاچه بزرگی از شیرابه را در آراد کوه ایجاد کرده است، اظهار داشت: شیرابه زباله ها تا کیلومترها آب های زیرزمینی بخش کهریزک را آلوده و غیرقابل شرب کرده است.
وی ادامه داد: ترافیک حاصل از تردد کامیون های حامل زباله های شهر تهران علاوه بر ایجاد ترافیک در شهر کهریزک موجب آلودگی صوتی و هوای این شهر جنوبی تهران شده است.
عباسی در ادامه به مشکلات حاصل از وجود انبارهای بزرگ استان تهران در شهر کهریزک نیزاشاره کرد و عنوان داشت: وجود این انبارها در شهر کهریزک از گذشته تا به حال تنها مشکلات حمل و نقل، ترافیک و آلودگی هوا را به شهروندان این شهر تحمیل کرده است و هیچ سود دیگری ندارد.
وی ادامه داد: دپو کالاهای شرکت ها و برندهای معروف در شهر کهریزک به دلیل اینکه دفترهای مرکزی این شرکت ها در شهر تهران واقع شده اند؛ در عمل به جز معضل ترافیک، حمل و نقل و آلودگی هوا چیز دیگری برای شهروندان این شهر ندارد.
عباسی به ساخت بزرگترین پایانه حمل و نقل کالای استان تهران و انبارهای بزرگ دپو کالا در مساحت یکهزار هکتار در شهر کهریزک اشاره کرد و افزود: ساخت این پایانه و انبار بزرگ استان تهران علاوه بر اینکه هیچ سودی برای شهروندان کهریزکی ندارد بلکه تردد کامیون های سنگین در معابر این شهر باعث خرابی زیر ساخت های شهری و آسفالت معابر نیز خواهد شد.
وی در بخش دیگر سخنان احیاء و آماده سازی تپه های باستانی شهر کهریزک برای ورود گردشگران و همچنین ثبت ساختمان فخرالدوله در اداره میراث فرهنگی را دو هدف عمده اعضای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر کهریزک بیان کرد و گفت: پیگیری های اعضای شورای اسلامی شهر کهریزک در خصوص این امور به بار نشسته است و بزودی شاهد انجام کارهای عمرانی در این اماکن تاریخی خواهیم بود.
بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا(س)، از غرب به اتوبان تهران ـ قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله 13 کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.
3218 ** 6003
خبرنگار: امیر جعفری – انتشار: روح اله صائبانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید